Codziennik #39

Witam w 39. numerze Codziennika, którego zadaniem jest wspierać polską społeczność Steem.

Wczoraj odwiedziliśmy tag #pl-blog, natomiast dzisiaj zaglądamy na tag #pl-gry. Czy znajdziemy jakieś ciekawe artykuły na temat gier?

Zapraszam na kolejną dawkę dobrych treści!


ARTYKUŁY


pierwszy

@fervi przedstawia odświeżoną wersję gry Duck Hunt JS

„Stare gry potrafią do tej pory mieć swoją rzeszę fanów – Osoby takie jak „The Mexican Runner”, które przeszły we wszystkie (znane) gry z NES pokazują, że jest to dość silna grupa ludzi z ambicjami.”

Grało się kiedyś w gry na Pegasusie. Duck Hunt to była jedna z ulubionych gier wszystkich miłośników wspomnianej konsoli. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat nowej gry, zapraszam do artykułu @fervi.


drugi
@callorypher o rewolucji erpegowej i świetlanej przyszłości

„Kiedyś z borgiem (obecnie łatwiej kojarzyć go z Retrogralni) napisaliśmy artykuł o tym, jak to gry planszowe zabijają erpegi. Był to tekst nieco konfrontacyjny, bo ogólnie jego tytuł mógłby brzmieć na przykład Dlaczego łatwiej jest grać w planszówki niż w RPG?, albo Dlaczego łatwiej i taniej jest stworzyć i wypromować grę planszową, niż grę fabularną? Ale takie tytuły nie zawierają w sobie pierwiastka skandalu, przez co nie przyciągają tylu czytelników. Teraz, po upływie ponad dekady, ze zdziwieniem muszę przyznać, że jeszcze nigdy gry fabularne w Polsce nie zawdzięczały tyle grom planszowym.”

Czy gry fabularne stają się na nowo popularne? Jak na to wszystko patrzy @callorypher? Zapraszam do obszernego artykułu na temat przyszłości gier fabularnych.


trzeci

pkocjan pisze o pewnej wygranej w Steem Monsters

„Jak juz pewnie część z Was wie (gdyż @jacekw zdążył się pochwalić ;p ), wczoraj po raz pierwszy wygrałam międzynarodowy turniej Steem Monsters. Jednak nie był to jedyny wczorajszy sukces dotyczący tej gry ;)”

Oczywiście chodzi o wygraną sprzed paru dni, jednak historia @pkocjan jest na tyle ciekawa, że warto się z nią zaznajomić, szczególnie osobom, które aktywnie biorą udział w Steem Monsters.
Od siebie życzę dalszych sukcesów w grze dla @pkocjan, a innym polskim graczom również życzę samych wygranych i najlepszych kart.


Fotografia


zdjęcie

@wzp – Zima przyszła


Wszystkie powyższe posty mają szansę wziąć udział w cotygodniowym, niedzielnym konkursie, w którym nastąpi losowanie nagród. Do wygrania są płynne środki z postów Codziennika z całego tygodnia.

O zmianie zasad konkursu Codziennika


Piosenka na dziś


Piosenka na dziś ma za zadanie umilić Wam dzień i sprawić, że z muzyką nigdy nie będziecie się rozstawać. Mam nadzieję, że poznacie przez to nowe zespoły, odświeżycie stare wspomnienia, a czasem zatrzymacie się na chwilę zadumy i refleksji lub będziecie śpiewać na cały głos.

Dzisiejszy utwór to:

Crazy Town – Butterfly

Miłego słuchania!


Ogłoszenia


nieidealna

@nieidealna.mama zaprasza na konkurs nr 2 na tagu #pl-emocjonalnie

”Od pierwszego konkursu tagu #pl-emocjonalnie minęły już dwa miesiące, więc to chyba najlepszy czas, aby zrobić kolejną edycję.”

Na konkurs zawsze jest idealny czas. Jakie tematy konkursu, do kiedy trwa oraz (co najważniejsze) jakiej wysokości są nagrody, znajdziecie w poście @nieidealna.mama.


spolecznosc

Pomóżmy naszej Steemowej koleżance, która jest po poważnym udarze mózgu. Magda, czyli @bazgrajaca potrzebuje naszej pomocy. Wystarczy, że przekażemy swój 1% podatku. Po więcej szczegółów zapraszam do posta @pl-spolecznosc.


Przekażmy Dominice swój 1% podatku. Dla nas to nic, a dla niej może być wszystkim. Zapraszam po więcej szczegółów do posta @glass.wolf


wilk

Jeżeli chcesz zamieścić swoje ogłoszenie w Codzienniku bądź zostać sponsorem wystarczy, że skontaktujesz się ze mną na Steem.chat nick: @baro89 lub wyślesz wiadomość na adres e-mail: [email protected]
Zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe.


I to już wszystko


I to już wszystkie informacje, które przygotowałem dla Was w tym wydaniu Codziennika.
Przypominam, że płynne środki z posta przeznaczone są na coniedzielny konkurs Codziennika.

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło!
@baro89


Logo Codziennika wykonane przez @grzegorzur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax