Codziennik #38

Witam w 38. numerze Codziennika, którego zadaniem jest wspierać polską społeczność Steem.

Wczoraj odwiedziliśmy tag #pl-historia, natomiast dzisiaj zaglądamy na tag #pl-blog. Czy znajdziemy jakieś ciekawe wpisy?

Zapraszam na kolejną dawkę dobrych treści!


ARTYKUŁY


pierwszy

@wolontariusz rozmyśla nad pewnym stwierdzeniem z książki “Zwierzę” podczas chwili wolnej w pracy.

”Czy można znaleźć zwierzę, które jest bardziej niebezpieczne od człowieka, bardziej od niego szalone?”

Bardzo ciekawy temat i spostrzeżenie autora książki. @wolontariusz szuka odpowiedzi na to pytanie. A może Wy pomożecie mu odpowiedzieć na nie? Zaprasza do zapoznania się z postem.


drugi

@topnetwork opisał czym jest wirtualne biuro

”Zakładając własną firmę, każdy musi posiadać adres, pod którą należy ją zarejestrować. O ile w przypadku, gdy w grę wchodzi sklep, salon lub inne miejsce oferujące sprzedaż konkretnych usług lub produktów nie ma problemu, o tyle w sytuacji, gdy nie potrzebujemy biura, a domowy adres zamieszkania nie ma być siedzibą firmy, wówczas bardzo dobrze sprawdza się w tej roli wirtualne biuro.”

Jakie zalety wynikają z posiadania takiego biura oraz jak wybrać odpowiednie dla siebie wirtualne biuro? Zapraszam do zapoznania się z artykułem @topnetwork.


trzeci

@mizej i jego rok na Steem

”Zebrałem was wszystkich tutaj z bardzo miłej dla mnie okazji. Rok temu, a dokładnie 24.01.2019 o godzinie 16:42:54. Chciałbym podzielić się z wami moimi refleksjami na temat spędzonego z wami czasu. Chciałbym także, aby ten post był swojego rodzaju podsumowaniem, a może rozliczeniem z rokiem, który tutaj spędziłem.”

Jak swoją przygodę z platformą Steem rozpoczął @mizej? Droga ta nie była usłana różami, pojawiały się chwile zwątpienia, ale najważniejsze, że odkrył w sobie pasję tworzenia i cały czas się rozwija. Koniecznie przeczytajcie podsumowanie roku na Steem naszego kolegi.


Fotografia


ZDJĘCIE

@opelkus – Moje świnki


Wszystkie powyższe posty mają szansę wziąć udział w cotygodniowym, niedzielnym konkursie, w którym nastąpi losowanie nagród. Do wygrania są płynne środki z postów Codziennika z całego tygodnia.

O zmianie zasad konkursu Codziennika


Piosenka na dziś


Piosenka na dziś ma za zadanie umilić Wam dzień i sprawić, że z muzyką nigdy nie będziecie się rozstawać. Mam nadzieję, że poznacie przez to nowe zespoły, odświeżycie stare wspomnienia, a czasem zatrzymacie się na chwilę zadumy i refleksji lub będziecie śpiewać na cały głos.

Dzisiejszy utwór to:

Ariana Grande – No tears left to cry

Miłego słuchania!


Ogłoszenia


nieidealna
@nieidealna.mama zaprasza na konkurs nr 2 na tagu #pl-emocjonalnie

”Od pierwszego konkursu tagu #pl-emocjonalnie minęły już dwa miesiące, więc to chyba najlepszy czas, aby zrobić kolejną edycję.”

Na konkurs zawsze jest idealny czas. Jakie tematy konkursu, do kiedy trwa oraz (co najważniejsze) jakiej wysokości są nagrody, znajdziecie w poście @nieidealna.mama.


spolecznosc
Pomóżmy naszej Steemowej koleżance, która jest po poważnym udarze mózgu. Magda, czyli @bazgrajaca potrzebuje naszej pomocy. Wystarczy, że przekażemy swój 1% podatku. Po więcej szczegółów zapraszam do posta @pl-spolecznosc.


wilk
Przekażmy Dominice swój 1% podatku. Dla nas to nic, a dla niej może być wszystkim. Zapraszam po więcej szczegółów do posta @glass.wolf


Jeżeli chcesz zamieścić swoje ogłoszenie w Codzienniku bądź zostać sponsorem wystarczy, że skontaktujesz się ze mną na Steem.chat nick: @baro89 lub wyślesz wiadomość na adres e-mail: [email protected]
Zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe.


I to już wszystko


I to już wszystkie informacje, które przygotowałem dla Was w tym wydaniu Codziennika.
Przypominam, że płynne środki z posta przeznaczone są na coniedzielny konkurs Codziennika.

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło!
@baro89


Logo Codziennika wykonane przez @grzegorzur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax