Codziennik #36

Witam w 36. numerze Codziennika, którego zadaniem jest wspierać polską społeczność Steem.

Wczoraj wpadłem na pomysł, żeby zrobić Codziennik bardziej tematyczny.
Co to znaczy?
Codziennie będziemy odwiedzać jeden tag, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki temu posty przedstawiane w Codzienniku nie będą tylko z poprzedniego dnia, ale również sprzed 2-3 dni. Czasem zdarza się, że zobaczymy post, który chcemy przeczytać, ale dołożymy to na inny moment, po czym całkowicie o nim zapominamy. Może dzięki temu uda się Wam jak i mi nie przegapić jakichś interesujących wpisów.

Oczywiście będą to 3 artykuły, natomiast fotografia będzie nadal wybierana z dnia wczorajszego.

To na tyle tytułem wstępu, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Wczoraj odwiedziliśmy tag #pl-kuchnia, natomiast dzisiaj zaglądamy na tag #pl-emocjonalnie. Czy znajdziemy jakieś ciekawe emocjonalne wpisy?

Zapraszam na kolejną dawkę dobrych treści!


ARTYKUŁY


doxbox
@docbox o dwóch prawdach, z których jedna jest prawdziwa

”Istnieje różnica Altairze pomiędzy prawdą którą słyszymy od innych i prawdą którą widzimy na własne oczy. Większość ludzi tego nie zauważa. Tak jest prościej.

Pomimo, że to zdanie słyszałem już wiele raz to jednak teraz postanowiłem się zastanowić nad jego głębszym znaczeniem.”

Czy warto słuchać, co ludzie mówią o innych osobach? Czy istnieją zawsze dwie prawdy? A może wielu z nas nie chce jej poznać? Zapraszam do artykułu @docbox, by pomyśleć głębiej jak znaczeniem słowa “prawda”.


marszum
@marszum z serii TataFilipa o tym, że najgorszy czas już minął

“Pierwsze dwa miesiące były prawdziwym koszmarem – nie muszę zresztą powtarzać. Dopiero czas pokazał, że większość z tych problemów udało się nam rozwiązać. A była to ciężka droga, w zasadzie praca, pełna poświęceń i metod na zasadzie prób i błędów.”

Małe dzieci nie potrafią powiedzieć co je boli i doskwiera. Najgorzej jest, gdy lekarze mówią jedno, a z biegiem czasu wychodzi co innego. @marszum w dość trudny sposób zmierzył się z rolą młodego taty. Doświadczenia, które zdobył, na pewno będą owocować w przyszłości. Jak sobie poradził z chwilami zwątpienia i czy obecnie czerpie z tacierzyństwa radość? Zapraszam do zapoznania się z postem.


jo-hannes
@jo-hannes pisze o Wózkowym survivalu w sklepach.

”W czym więc tkwi problem i jaki temat chciałbym poruszyć? Tytuł mówi o tym po części, ale nie odkrywa kart do końca, a chodzi o banalną rzecz – zakupy. Bezlitosne prawa rynku wyeliminowały małe sklepy. Zmuszeni jesteśmy korzystać z dużych sieci, ogromnych przestrzeni, niestety nie zawsze idzie to w parze z wygodą dla klienta.”

O zakupach w dużych sklepach, które czasem wzbudzają irytację. Co tak naprawdę nas denerwuje podczas zakupów i dlaczego nie są one przyjemnością, a czasem przeradzają się w istny koszmar? Zapoznajcie się z artykułem @jo-hannes.


Fotografia


pkocjan
@pkocjan – Szron


Wszystkie powyższe posty mają szansę wziąć udział w cotygodniowym, niedzielnym konkursie, w którym nastąpi losowanie nagród. Do wygrania są płynne środki z postów Codziennika z całego tygodnia.
O zmianie zasad konkursu Codziennika


Piosenka na dziś


Piosenka na dziś ma za zadanie umilić Wam dzień i sprawić, że z muzyką nigdy nie będziecie się rozstawać. Mam nadzieję, że poznacie przez to nowe zespoły, odświeżycie stare wspomnienia, a czasem zatrzymacie się na chwilę zadumy i refleksji lub będziecie śpiewać na cały głos.

Dzisiejszy utwór to:

Scorpions – Still loving you

Miłego słuchania!


Ogłoszenia


nieidealna
@nieidealna.mama zaprasza na konkurs nr 2 na tagu #pl-emocjonalnie

”Od pierwszego konkursu tagu #pl-emocjonalnie minęły już dwa miesiące, więc to chyba najlepszy czas, aby zrobić kolejną edycję.”

Na konkurs zawsze jest idealny czas. Jakie tematy konkursu, do kiedy trwa oraz (co najważniejsze) jakiej wysokości są nagrody, znajdziecie w poście @nieidealna.mama.


pl-spolecznosc
Pomóżmy naszej Steemowej koleżance, która jest po poważnym udarze mózgu. Magda, czyli @bazgrajaca potrzebuje naszej pomocy. Wystarczy, że przekażemy swój 1% podatku. Po więcej szczegółów zapraszam do posta @pl-spolecznosc.


wilk
Przekażmy Dominice swój 1% podatku. Dla nas to nic, a dla niej może być wszystkim. Zapraszam po więcej szczegółów do posta @glass.wolf


Jeżeli chcesz zamieścić swoje ogłoszenie w Codzienniku bądź zostać sponsorem wystarczy, że skontaktujesz się ze mną na Steem.chat nick: @baro89 lub wyślesz wiadomość na adres e-mail: [email protected]
Zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe.


I to już wszystko


I to już wszystkie informacje, które przygotowałem dla Was w tym wydaniu Codziennika.
Przypominam, że płynne środki z posta przeznaczone są na coniedzielny konkurs Codziennika.

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło!
@baro89


Logo Codziennika wykonane przez @grzegorzur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

To create code blocks or other preformatted text, indent by four spaces:

    This will be displayed in a monospaced font. The first four 
    spaces will be stripped off, but all other whitespace
    will be preserved.
    
    Markdown is turned off in code blocks:
     [This is not a link](http://example.com)

To create not a block, but an inline code span, use backticks:

Here is some inline `code`.

For more help see http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax